Мeдіа

Опитування

Українські ЗМІ висвітлюють події в зоні АТО::

Всі матеріали

Телепрограмма на все каналы.
Погода в городах Украины на сайте sinoptik.ua.
Читай новости Украины на UKR.net.
Все кинотеатры Киева на одном сайте.
Найти работу по душе не сложно, смотри вакансии здесь
http://avtosale.ua/car/Hyundai/
Будь вкусе последних событий, читай новости Украины.

ЩО ВИ ОСОБИСТО ВКЛАДАЄТЕ В ПОНЯТТЯ «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ»?

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 744.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 13.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_comment::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/modules/comment/views_handler_field_comment.inc on line 49.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_comment_username::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/modules/comment/views_handler_field_comment_username.inc on line 47.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/osvita.mediasapiens.kiev.ua/modules/views/views.module on line 906.

ЩО ВИ ОСОБИСТО ВКЛАДАЄТЕ В ПОНЯТТЯ «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ»?

 

Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт:

– Є багато різних визначень медіаграмотності. В Америці, наприклад, переважає освітня концепція. Її започатковано, щоб і студентам, і учням, і взагалі в різний спосіб широкій громадськості роз’яснювати особливості медіа: що це за медіапростір, що це за технології, для того щоби вплив медіа на суспільство не був таким маніпулятивним.

 

Це і концепція, яка базується на ідеях медіафілософії. Якісь інтелектуали відкривають сайти, пишуть книжки з приводу медіа грамотності; вони безпосередньо роз’яснюють, що таке медіа, і роблять це для того, щоби вплив медіа не був маніпулятивним. Медіаграмотність в англійській мові часто вживається як синонім медіа-освіти, так називають галузь досліджень комунікаційних зв’язків.

 

У будь-якому разі, якщо виходити зі змісту цього поняття – це якісь базові основні знання про особливості медіа, про особливості масових комунікацій. Їх має знати кожен.

 

Я думаю, що освітня концепція медіаграмотності має на меті компенсувати недостатній бар’єр культури, що існує в суспільстві, для того щоб медіа не були огульно маніпулятивними. Якщо рівень освіченості високий і в суспільстві домінують культурні пріоритети, цього може бути достатньо. Звісно, медіаграмотність потрібно розвивати на рівні професійної діяльності завжди, але якщо в суспільстві недостатній культурний бар’єр для медіаманіпуляцій, ніяка медіаграмотність не допоможе. Тому тут наші професійні переживання повинні бути спрямовані на те, щоб покращити нашу систему освіти взагалі.

 

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко:

‑ Для мене це здатність знаходити у новинах головне, те, що по-справжньому важливо. В українських реаліях є ще й свій дуже важливий нюанс: треба відрізняти правду від неправди, а також напівправду від правди. Слава богу, в Україні є дуже потужна традиція – вміння читати між рядками. Тому я думаю, що ті політики, або телеменеджери, або медіаменеджери, які думають, що своєю напівправдою можна когось обдурити в Україні, глибоко помиляються. Люди все прекрасно розуміють.

 

Журналіст, режисер Ігор Чайка:

– В першу чергу, це загальна освіченість, потрібно мати за плечима певний багаж, відповідну освіту. По-друге, попри те, що є багато журналістів, що не мають спеціальної журналістської освіти, все одно важливо, щоб людина, яка йде на журналістику, розуміла, куди вона йде, й уже мала відповідну базову освіту, або якщо людина зорієнтувалася пізніше по життю, все одно треба було б, щоб вона або самостійно, або через відповідні навчальні установи оволоділа основами журналістики.

 

 Я не знаю, чи ми можемо взагалі говорити про загальну медіаграмотність пересічного громадянина. Мені важко уявити, щоб бабуся з якогось села раптом почала якось себе «медіаграмотіти».

 

Мені важко уявити цей процес організовано. На мій розсуд, ця медіаграмотність може з’явитися від загальної, вибачте за тавтологію, грамотності всіх громадян, від рівня усвідомлення того, що відбувається в житті, і від рівня усвідомленості своїх прав та обов’язків. Отут тоді можна говорити про медіаграмотність. Якщо людина буде усвідомлювати свої права й обов’язки в суспільстві, вона почне адекватно сприймати те, що бачить, читає або чує, і якось аналізувати це. І від загального рівня в державі теж багато чого залежить. Якщо триватиме тотальне зомбування, те, про що ми зараз говоримо, лишиться або в проекті «Телекритики», або лише в бажаннях ще якихось людей, організацій, які про це говорять, – і все. І це сумно.

 Коментарі

Re: ЩО ВИ ОСОБИСТО ВКЛАДАЄТЕ В ПОНЯТТЯ «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ»?

Thanks for srhaing. Always good to find a real expert.